Sveiki! Vīrs, ar kuru mums nav noslēgts laulības līgums, dāvinājumā no saviem vecākiem saņems divus dzīvokļus. Vai zemesgrāmatā tiks ierakstīts tikai viņš? Kas būtu jādara, lai kā īpašnieci ierakstītu arī mani? Šo dzīvokļu renovācijā esmu ieguldījusi lielus savus līdzekļus.
Ja laulātajiem nav noslēgts laulāto mantisko attiecību līgums, tad viņu starpā pastāv likumiskās laulāto mantiskās attiecības.
Saskaņā ar Civillikuma 91. pantu katra laulātā atsevišķā manta it sevišķi ir:
Tas, ka zināma manta ir atsevišķa, jāpierāda tam laulātajam, kas to apgalvo. Tas, ka nekustamais īpašums ir viena laulātā atsevišķa manta, ierakstāms zemesgrāmatā.
Saskaņā ar Civillikumu dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību. Īpašums, kas laulības laikā saņemts dāvinājumā, ir laulātā atsevišķā manta, par ko tiek izdarīts ieraksts zemesgrāmatā.
Ja vecāki dāvinājuma līgumā kā vienīgo apdāvināto norādīs jūsu vīru, tad zemesgrāmatā īpašumatiesības uz dāvinājuma līguma pamata varēs reģistrēt tikai jūsu vīrs. Lai varētu reģistrēt īpašumtiesības arī jums, dāvinātājiem – vīra vecākiem – dāvinājuma līgumā kā apdāvinātie ir jānorāda gan jūs, gan jūsu vīrs.
Ja vecāki īpašumus vēlas dāvināt tikai jūsu vīram, tad pastāv iespēja jums ar vīru arī noslēgt laulības līgumu, kurā varat vienoties, ka konkrētie īpašumi ir jūsu abu kopmanta, vai ari vīrs pēc dāvinājuma saņemšanas var daļu no īpašumiem uzdāvināt jums (ja vien dāvinājuma līgums nesaturēs kādus aizliegumus, piemēram, aizliegumu īpašumu pārdot vai dāvināt bez dāvinātāju piekrišanas). Ja ir kādas neskaidrības, tad vēlams konsultēties ar juristu.
Vairāk par laulības līgumiem varat uzzināt šeit.
Vairāk par dāvinājuma līguma slēgšanu varat uzzināt šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!