Maternitātes pabalstu maksā par darbnespējas B lapas dienām

J
jautā:
10. oktobrī, 2024
D

Vai grūtniece, saņemot pirmo pabalstu (maternitātes pabalstu) līdz dzemdībām, saņem arī B lapas iemaksas reizi mēnesī (kā iemaksas sakarā ar B lapu)? Vai nauda, ko saņem grūtniece pirms dzemdībām, ir nauda uz visu periodu līdz dzemdībām?

A
atbild:
14. oktobrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalstu var saņemt sieviete, kura ir darba ņēmēja vai pašnodarbinātā, kura grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma dēļ zaudē ienākumus un kurai ārsts izsniedzis darbnespējas lapu B.

Maternitātes pabalsta pirmo daļu izmaksā par grūtniecības atvaļinājuma 56 vai 70 dienām, ja topošā māte līdz 12. grūtniecības nedēļai ir stājusies medicīniskajā uzskaitē. Grūtniecības atvaļinājuma pirmā diena ir darbnespējas lapas B pirmā diena.

Pabalsta otro daļu par dzemdību atvaļinājuma 56 vai 70 kalendārajām dienām izmaksā pēc bērna piedzimšanas. Par 70 dienām pabalstu var saņemt, ja grūtniecības, dzemdību vai pēcdzemdību laikā mātei ir bijuši veselības sarežģījumi, piedzimuši divi vai vairāki mazuļi.

Pabalstu piešķir 80% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Maternitātes pabalstu var saņemt tikai tad, ja persona tā saņemšanas laikā negūst ienākumus.