Tiesa nevar kreditoram likt mainīt aizdevuma līgumu par labu parādniekam

J
jautā:
25. septembrī, 2024
Solveiga

Labdien! Parādu piedzinējs atsakās no piedāvājuma vienoties par parāda atmaksu un atsaukt lietu no tiesu izpildītāja. Vairākas piedziņas kompānijas, kreditori (četri) lietas ir atsaukuši, es maksāju saskaņā ar vienošanos. Attiecīgā kompānija e-pastā atbild vai nu ar MI ģenerētu tekstu, vai, piedodiet, birojā sēž nekompetents darbinieks, kurš atbild bez saprašanas, ko es jautāju. Vienīgā atbilde, ko saņemu, ir, ka kontakti netiek doti, mēs tā nedarīsim. Vai ir kāds regulējums, kas noteic, ka varu vērsties tiesā, lai konkrēto lietu pārskata un summu samazina, jo tas man izjauc maksājumus pārējiem kreditoriem?

A
atbild:
30. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Diemžēl situācijā, ja kreditors nevēlas ar parādnieku vienoties par izmaiņām līgumā, to nebūs iespējams panākt, arī vēršoties tiesā.

Ja jums ir nepieciešama konsultācija individuālo parādsaistību jautājumos, tostarp par konkrēto līgumu, ieteicams vērsties Latvijas Kredītņēmēju asociācijā.