Lasīšanai: 1 minūte

Vai jāmaksā uzturlīdzekļi pilngadīgam bērnam, kurš mācās vidusskolā neklātienē

J
jautā:
09. septembrī, 2024
Ruslans

Labdien! Vai man vajadzētu turpināt maksāt bērnam uzturlīdzekļus, ja viņš mācās vakarskolā neklātienē un ja bērnam ir 19 gadu? Man tika ziņots, ka bērns iegūst izglītību arodvidusskolā, bet realitātē mācās vakarskolā, lai iegūtu vidējo izglītību.

A
atbild:
30. septembrī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Tas vien, ka tikāt maldināts, neatceļ pienākumu maksāt bērnam uzturlīdzekļus.

Civillikums noteic, ka vecākiem ir pienākums uzturēt bērnu, līdz viņš spēj pats sevi apgādāt. Praksē ir pieņemts: ja bērns mācās, bet nestrādā, vecākam ir jāuztur bērns līdz 24 gadu vecumam.

Ja pārtrauksiet maksāt uzturlīdzekļus, pret jums var uzsākt uzturlīdzekļu piedziņu vai arī uzturlīdzekļu parāda piedziņu, ja līdz šim uzturlīdzekļus maksājāt, pamatojoties uz tiesas lēmumu vai noslēgtu vienošanos notariāla akta formā.