Labdien! Vētras laikā tika bojāts daudzdzīvokļu mājas jumts, tādēļ daļēji jānomaina jumta segums, kas izmaksā 50 tūkstošus eiro. Mājas apsaimniekotājs paziņoja, ka izmaksas jāsedz iedzīvotājiem no personiskajiem līdzekļiem, nepiesaistot nekādu atbalstu nedz no malas, nedz arī uzkrājuma fonda. Šī summa tika sadalīta proporcionāli katra dzīvokļa kvadratūrai, un summu lūdza samaksāt vienā maksājumā, par ko daudzi iedzīvotāji nebija mierā. Sarunu ceļā ir panākts, ka maksājumu varēs sadalīt divās vai trijās daļās. Loģiski, ka ne visi var atļauties vienā momentā atdot 1000 vai 1500 eiro. Vai tā vispār drīkst būt, ka uzkrājums tiek virzīts uz nenozīmīgiem mājas atjaunošanas darbiem, piemēram, kāpņutelpas atjaunošanu, ja jumta bojājuma dēļ pēdējā stāva iedzīvotājiem uz galvas līst ūdens? Vai tiešām nav būtiski izvērtēt prioritātes un līdzekļus novirzīt akūtākiem un svarīgākiem mērķiem? Vai ir kāds likums (nevarēju pati atrast) šajā sakarā, kas varētu mums palīdzēt piesaistīt jumta nomaiņai arī uzkrājumu, tādējādi samazinot iedzīvotāju kopējās izmaksas? Varbūt jums ir kādi komentāri/ieteikumi par šo situāciju. Kā pareizi sagatavoties sarunai ar apsaimniekotāju, un kuri likumi varētu palīdzēt šo procesu padarīt taisnīgu? Gaidīšu jūsu ziņu, paldies jau iepriekš!
Dzīvokļu īpašnieku kopība, kā noteikts Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pantā, ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu, arī par jumta remonta apmaksas kārtību. Dzīvokļu īpašnieku kopības sastāvā ir visi attiecīgās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki. Dzīvokļu īpašnieku kopībai nav jābūt speciāli reģistrētai.
Par to, kur novirzīt uzkrājuma līdzekļus, drīkst lemt tikai dzīvokļu īpašnieku kopība. Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas kārtība ir noteikta likuma 19. pantā.
Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 10. panta otrā daļa paredz, ka “dzīvojamās mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu. Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam”.
Uzdodot pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums ir nodrošināt šā uzdevuma izpildei nepieciešamo finansējumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!