TĒMA: Pensijas

Vecuma pensijas kapitāla aktualizācijas indeksu publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”

J
jautā:
23. augustā, 2024
Iveta

Kur var noskaidrot vecuma pensijas kapitāla aktualizācijas indeksu 2025. gadam atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 27. marta noteikumiem Nr. 205 “Apdrošināšanas iemaksu algas indeksa aprēķināšanas un vecuma pensijas kapitāla aktualizācijas kārtība” Paldies!

A
atbild:
17. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pensijas kapitāla indeksu saskaņā ar Ministru kabineta 2007. gada 27. marta noteikumiem Nr. 205 “Apdrošināšanas iemaksu algas indeksa aprēķināšanas un vecuma pensijas kapitāla aktualizācijas kārtība” Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķina reizi gadā (parasti oktobrī) un piemēro vecuma pensijas kapitāla aktualizācijai no nākamā gada 1. janvāra.

Kapitāla indeksu publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, tas ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras  paziņojums par apdrošināšanas iemaksu algas indeksu. Piemēram, 2023. gada 1. novembrī publicētais Paziņojums par apdrošināšanas iemaksu algas indeksu.

Informācija par apdrošināšanas iemaksu algas indeksiem ir ievietota arī VSAA tīmekļvietnē.