Vai ir pabalsts tuvinieka bēru izdevumiem

J
jautā:
07. augustā, 2024
Aigars

Vai ir iespējams saņemt pabalstu, ja viens pats ģimenes loceklim apmaksāju bēres?

A
atbild:
08. augustā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par pabalstiem tuvinieka bēru izdevumiem varat uzzināt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) un savā pašvaldībā.

VSAA apbedīšanas pabalstu izmaksā personai, kura uzņēmusies apbedīšanu:

  • darba ņēmēja, pašnodarbinātā vai tā apgādībā bijušā ģimenes locekļa nāves gadījumā;
  • bezdarbnieka nāves gadījumā;
  • pensijas vai apdrošināšanas atlīdzības saņēmēja nāves gadījumā;
  • valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēja nāves gadījumā.

Pabalsts jāpieprasa sešu mēnešu laikā no mirušās personas nāves dienas. Ja termiņš nokavēts, to nepiešķir.

Tiesības uz pabalstu nosaka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Iesniegumu var iesniegt gan klātienē, gan elektroniski (visērtāk – portālā Latvija.lv). Ja ir jautājumi, saziņa ar VSAA iespējama, rakstot uz e-pasta adresi konsultācijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru: 64507020.

Pabalstu bērēm piešķir arī pašvaldības. Tā apmērs un saņemšanas nosacījumi katrā pašvaldībā atšķiras, un tie ir paredzēti saistošajos noteikumos. Pašvaldība, piešķirot pabalstu, ņem vērā apbedīšanas pabalsta summu, ko izmaksā VSAA. Par iespēju saņemt attiecīgo pabalstu jāuzzina pašvaldībā.