Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pedagoga atvaļinājums ir astoņas kalendāra nedēļas

J
jautā:
01. augustā, 2024
Inga

Labdien! Strādāju pirmsskolas izglītības iestādē par pirmsskolas skolotāju. Darba attiecības esmu uzsākusi 15.01.2024. Sakiet, lūdzu, cik šogad man pienākas atvaļinājuma dienu (ja rēķina līdz 15.01.2025.)? Paldies!

A
atbild:
02. augustā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pedagogam, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes pedagogam, Izglītības likuma 52. panta pirmās daļas otrajā punktā par vienu darba gadu ir paredzētas tiesības uz astoņu kalendāra nedēļu ilgu atvaļinājumu.

Jums par periodu 15.01.2024.–14.01.2025. pienākas pilns astoņu kalendāra nedēļu atvaļinājums.

Atvaļinājuma izmantošana notiek, pusēm vienojoties (darbinieka iesniegums), vai pēc iepriekš sastādīta, saskaņota un vadītāja apstiprināta atvaļinājumu izmantošanas grafika. To paredz Darba likuma 150. pants, un tas ir saistošs arī pedagoģiskajiem darbiniekiem.