Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai ir tiesības uz Latvijas vecuma pensiju

J
jautā:
22. jūlijā, 2024
DAVID

Esmu dzīvojis Latvijā no 1951. gada līdz 1990. gada novembrim un strādājis no 1968. līdz 1990. gadam. Vai man ir iespēja saņemt pensiju?

A
atbild:
25. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas vecuma pensiju piešķir personām, ja tās sasniegušas vecuma pensijas piešķiršanai noteikto vecumu un to apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par 15 gadiem (no nākamā gada 20 gadi).

Apdrošināšanas (darba) stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim veido darba un tam pielīdzinātie periodi, kas uzkrāti līdz 1995. gada 31. decembrim un pierādīti ar dokumentiem.

Likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumos uzskaitīts, kuri ir apdrošināšanas (darba) stāžam pielīdzinātie periodi līdz 1990. gada 31. decembrim.

Tiesības uz pensiju nosaka individuāli, tāpēc jautājumos par pensiju jāsazinās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru.