Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Jēdziena “dzimumtieksmes apmierināšana” skaidrojums

J
jautā:
21. jūlijā, 2024
edgars

Latvijas tiesvedībās regulāri tiek lietots termins dzimumtieksmes apmierināšana. Vai varētu šo terminu izskaidrot parastam cilvēkam, kuram nav juridiskās izglītības? Kas konkrēti skaitās dzimumtieksmes apmierināšana”? Proti, kādas darbības ir kvalificējamas kā dzimumtieksmes apmierināšana un kāds nav. Paldies.

A
atbild:
31. jūlijā, 2024

Ar jēdzienudzimumtieksmes apmierināšana” juridiskajā literatūrā saprot dažādas seksuāla rakstura darbības, kas vērstas uz tā izdarītāja apmierinājuma – baudas gūšanu un uz dzimuminstinkta izraisīšanu cietušajam. Tātad secināms, ka apmierinājuma gūšana izdarītājam ir cieši saistīta ar dzimuminstinkta izraisīšanu cietušajam (pamudināšanu, iedrošināšanu utt.).