Agrāk piešķirtās valsts valodas prasmes kategorijas ir derīgas

J
jautā:
18. jūlijā, 2024
Inkognito

Labdien! Es 2004. gadā ieguvu vidējās izglītības sertifikātu. 2004. gadā man tika piešķirta II B kategorija latviešu valodā. Esmu dzimusi un kopš dzimšanas dzīvoju Latvijā. Saskaņā ar pasi esmu Latvijas pilsone. Vai mana latviešu valodas kategorija ir derīga, lai iegūtu darbu Latvijā? Vai latviešu valodas kategorijai ir noteikts termiņš?

A
atbild:
26. jūlijā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 157 “Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu, valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi” 13.2. punktā noteikts, ka valsts valodas prasmi apliecina arī līdz minēto noteikumu stāšanās spēkā dienai izsniegta valsts valodas prasmes apliecība, kurā norādīta valsts valodas pakāpe. Valsts valodas prasmes līmeņi un pakāpes valsts valodas prasmes apliecībās, kas izsniegtas līdz 2009. gada 1. septembrim, atbilst šajos noteikumos noteiktajiem valsts valodas prasmes līmeņiem un pakāpēm. Tātad jums 2004. gadā piešķirtā valsts valodas prasmes kategorija atbilst otrās (vidējās) pakāpes B2 līmenim. Tā ir derīga darbam Latvijā visās profesijās, kurām saskaņā ar minēto noteikumu 1. pielikumā noteikto nav nepieciešams trešās (augstākās) pakāpes C1 un C2 līmenim atbilstošs valsts valodas zināšanu apjoms.