Labdien! Kāds balsojums nepieciešams, ja daudzdzīvokļu mājā, kurā ir centrālā apkure, daļa dzīvokļu īpašnieku vēlas ierīkot autonomo apkuri, uzstādot gāzes katlu kopīpašuma telpā? Vai tas ir balsojums 50% + viena balss? Vai arī, kā noteikts Civillikuma 1068. pantā, tā ir visu īpašnieku piekrišana (pozitīvs balsojums paredz, ka īpašnieki piekrīt mājas apgrūtinājumam)? Paldies par atbildi!
Enerģētikas likuma 50. pantā noteikts, ka ēku un būvju īpašniekiem ir tiesības izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu.
Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 5. punktā noteikts, ka vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par lietošanas tiesību aprobežojumu noteikšanu, ievērojot normatīvo aktu prasības, tai skaitā par siltumenerģijas, elektroenerģijas un gāzes apgādes iekārtu un ietaišu ierīkošanu, būvniecību vai pārvietošanu.
Ja māja ir sadalīta dzīvokļu īpašumos, tad, lai ierīkotu gāzes apkuri, nepieciešama puses sapulcē pārstāvēto dzīvokļu īpašnieku piekrišana.
Ja ēka ir kopīpašums un katram īpašniekam lietošanā ir domājamās daļas, tad, lai ierīkotu cita veida apkuri, vajadzīga visu dzīvokļu īpašnieku piekrišana.
Apkures veida izvēlē svarīgi ņemt vērā vietējās pašvaldības saistošos noteikumus (ja tādi ir izdoti) par siltumapgādes veida izvēli. Par attiecīgo jautājumu ieteiktu konsultēties vietējā pašvaldībā.
Vairāk par apkures veida maiņu varat lasīt LV portāla publikācijā šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!