Lasīšanai: 1 minūte

Asistenta pakalpojums pienākas bērniem ar invaliditāti

J
jautā:
12. jūlijā, 2024
Sanita

Labdien! Meita gaida vietu pašvaldības bērnudārzā, kur no 230 jau  esam 51. vietā. Man augustā tiks izmaksāts pēdējais bezdarbnieka pabalsts. Kamēr nevaru atsākt strādāt, vai varu būt bērnam kā asistents un saņemt no valsts naudu? Bērns ir vesels, nav invaliditātes.

A
atbild:
09. augustā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Valsts nodrošinātais asistenta pakalpojums attiecas tikai uz bērniem ar invaliditāti.

Savukārt, ja bērns sasniedzis pusotra gada vecumu un pašvaldība, kurā bērns deklarēts, nespēj viņam nodrošināt vietu pašvaldības bērnudārzā, jūs bērnu varat laist privātajā bērnudārzā vai izmantot aukles pakalpojumu, pašvaldībai līdzfinansējot kādu no izvēlētajiem pakalpojumiem.

Tas, ka šobrīd saņemat pabalstu un esat bezdarbnieka statusā, nenozīmē, ka nedrīkstat stāties darba attiecībās. Taču, līdzko uzsāksiet darba attiecības, jums par to ir jāinformē Nodarbinātības valsts aģentūra.