Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Likums noteic, ka nodoklis jāmaksā no nekustamā īpašuma iznomāšanas vai izīrēšanas

J
jautā:
05. jūlijā, 2024
Alla

Labdien! Ja ar personu, kura uztur dzīvokli kārtībā un apmaksā komunālos maksājumus, ir noslēgts dzīvokļa patapinājuma līgums, vai īpašniekam par šo dzīvokli ir jāmaksā kādi nodokļi?

A
atbild:
22. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atšķirībā no nomas vai īres līguma patapinājuma līguma gadījumā lieta citai personai lietošanai tiek nodota bez atlīdzības. Līdz ar to dzīvokļa īpašniekam no šī patapinājuma neveidojas ienākums, kam varētu piemērot nodokli.

Likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 7. pantā noteikts, ka nodokļu maksātāja ienākums ir iegūto naudas, naturālo vērtību un saņemto pakalpojumu kopums.

Pie pārējiem fiziskās personas ienākumiem, par kuriem ir jāmaksā nodoklis, tiek pieskaitīti ienākumi no nekustamā īpašuma (ēku, ēku daļu, dzīvokļu, zemes) iznomāšanas vai izīrēšanas.