Lasīšanai: 1 minūte

Īpašuma fotoattēlu publicēšana

J
jautā:
01. jūlijā, 2024
Karīna

Labdien! Vai sveša persona drīkst publicēt mana nekustamā īpašuma attēlus bez manas piekrišanas? Netālu atrodas zemesgabals, kas tiek pārdots, un pārdevējs ir ievietojis sludinājumā arī manu nekustamo īpašumu, kas neatrodas blakus un nav pat īsti pretī.

A
atbild:
08. jūlijā, 2024

Jūs drīkstat ierobežot svešu personu tiesības iekļūt jūsu īpašumā, taču, ja fotouzņēmumi ir veikti no publiskās telpas (vai kāda konkrēta privātīpašuma) un attēlā redzamais nepārkāpj jūsu privātumu, tad šādu attēlu publicēšana nav uzskatāma par prettiesisku.