Lasīšanai: 1 minūte

Par kādu ārstēšanas periodu Veselības inspekcija pieprasa pacienta datus no ārstniecības iestādes

J
jautā:
17. jūnijā, 2024
Liene

Vai Veselības inspekcija, saņemot iesniegumu, izņem pilnīgi visu medicīnisko dokumentāciju par pacienta ārstēšanas periodu, piemēram, 20 gadiem, vai tikai par to laikposmu, kas ir norādīts iesniegumā, vai saskaņā ar Pacientu tiesību likuma 16. panta 5. punktu par pēdējiem trim gadiem?

A
atbild:
18. jūlijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Veselības inspekcija
Iveta Hirša, Veselības aprūpes departamenta vadītāja

Veselības inspekcijas (VI) Veselības aprūpes departamenta vadītāja Iveta Hirša norāda: VI, izskatot iesniegumus par veselības aprūpes kvalitāti, no ārstniecības iestādēm pieprasa pacienta medicīnisko dokumentāciju par periodu, par kuru izteikta sūdzība vai atlīdzības pieprasījums. Tomēr, lai objektīvi izvērtētu konkrēto epizodi, var rasties nepieciešamība izskatīt arī agrāku pacienta ārstēšanas procesa nodrošinājuma gaitu.