Vai, ģimenes ārstam aizejot pensijā, pārējie prakses darbinieki saņem kompensāciju

J
jautā:
13. jūnijā, 2024
Rita

Vai ģimenes ārstam, slēdzot praksi sakarā ar aiziešanu pensijā, ir darbiniekiem jāizmaksā atlaišanas pabalsts? Ministru kabineta noteikumi Nr. 1529 no 17.12.2013. zaudē spēku 01.09.2018.

A
atbild:
12. jūlijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos Nr. 555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” ir norādīts: ja ģimenes ārsts izbeidz līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) saistībā ar ģimenes ārsta aiziešanu pensijā, tad NVD ģimenes ārsta praksei par izmaksāto atlaišanas pabalstu praksē nodarbinātajām ārstniecības personām izmaksā šo noteikumu 11. pielikumā noteiktajā kārtībā aprēķinātu kompensācijas maksājumu, ievērojot šādus nosacījumus:

  • ģimenes ārsts ir sasniedzis vecumu, kad saskaņā ar normatīvajiem aktiem tiek piešķirta vecuma pensija;
  • līgumu par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā ir piekritis noslēgt ģimenes ārstu gaidīšanas sarakstā esošs ģimenes ārsts vai ģimenes ārsts, kurš ģimenes ārsta praksi pārņem citā gadījumā atbilstoši šajos noteikumos minētajai kārtībai.

Savukārt šo noteikumu 11. pielikumā ir skaidrots: ja ģimenes ārsta prakse izbeidz līgumattiecības ar NVD saistībā ar ģimenes ārsta aiziešanu pensijā, tad NVD šajos noteikumos noteiktajos gadījumos ģimenes ārsta praksei izmaksā kompensāciju šajā pielikumā noteiktajā kārtībā aprēķinātā māsas un ārsta palīga (feldšera) darbības nodrošināšanas maksājuma divkāršā apmērā, bet, ja praksē ir nodarbināta vairāk nekā viena māsa vai ārsta palīgs (feldšeris), – četrkāršā darbības nodrošināšanas maksājuma apmērā.