Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Liecinieka tiesības

J
jautā:
05. jūnijā, 2024
Uldis Sokolovskis

Labdien! Kas ir jāizdara, ja liecinieks grib liecināt tiesā Latvijā, tiesas sēdes notiek tiešsaistē, bet viņš (liecinieks) atrodas ASV un nevar tikt uz Latviju?

A
atbild:
28. jūnijā, 2024

Kriminālprocesa likuma 110. pantā izskaidrotas liecinieka tiesības kriminālprocesā. Ja liecinieks vēlas liecināt klātienē tiesā Latvijā, viņam jāierodas uz tiesas sēdi klātienē. Kriminālprocesa likuma 367. panta pirmās daļas 1. punkts noteic, ka procesuālie izdevumi ir summas, ko izmaksā lieciniekiem, cietušajiem, ekspertiem, revidentiem, speciālistiem, tulkiem un citām procesā iesais­tītajām personām, lai segtu ceļa izdevumus, kas saistīti ar ierašanos procesuālās darbības izdarīšanas vietā un atgriešanos dzīvesvietā, un maksu par naktsmītni. Tas nozīmē, ka lieciniekam par ierašanos tiesā var atlīdzināt ceļa izdevumus. Ja liecinieks vēlas un procesa dalībnieki neiebilst liecību sniegšanai attālinātiviņš sniedz liecības videokonferences režīmā.