Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai stāžā ieskaita mācības profesionāli tehniskajā vidusskolā

J
jautā:
29. maijā, 2024
Gunta

Labdien! No 1984. līdz 1987. gadam mācījos profesionāli tehniskajā vidusskolā un sekmīgi to pabeidzu. Vai mācību laiks tiks ieskaitīts darba stāžā?

A
atbild:
30. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumiem apdrošināšanas stāžā līdz 1990. gada 31. decembrim ieskaita mācību laiku augstākajās mācību iestādēs, kā arī citās mācību iestādēs pēc vidējās izglītības iegūšanas. Tas nozīmē, ka mācību laiku “citās mācību iestādēs” ieskaita apdrošināšanas stāžā tikai tad, ja pirms tam bija iegūta vidējā izglītība.

Individuāla informācija par savu apdrošināšanas stāžu jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.