Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas un brīvdienas atvaļinājuma laikā neapmaksā

J
jautā:
26. maijā, 2024
Ilva

Labdien! Strādāju pirmsskolā par skolotāju, slodze ir 0,9. Atvaļinājumā došos no 03.06. līdz 21.07. un no 19.08. līdz 25.08. 24.06. ir svētku diena. Vai tādā gadījumā atvaļinājums pagarinās par vienu dienu? Vai 24.06. apmaksā vai neapmaksā, aprēķinot vidējo izpeļņu? Paldies!

A
atbild:
30. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu norādītajos atvaļinājuma periodos iekrīt divas svētku dienas – 23. un 24. jūnijs. Tādējādi atvaļinājuma pirmā daļa, proti, 03.06.21.07., pagarinās par divām dienām (22. un 23. jūliju).

Darba likuma 75. panta astotā daļa noteic, ka atvaļinājuma laikā darbiniekam apmaksā tikai tās dienas, kad būtu bijis jāstrādā. Līdz ar to pirmdiena 24.06. nebūs apmaksāta. Savukārt apmaksātas būs atvaļinājuma pagarinājuma dienas, respektīvi, 22. un 23. jūlijs.