Lasīšanai: 1 minūte

Vai iespējama parāda piedziņas vēršana pret citā valstī reģistrētu nekustamo īpašumu

J
jautā:
23. maijā, 2024
Airita

Labdien! Personai ir bērna uzturlīdzekļu parāds. Vai, iegādājoties nekustamo īpašumu ārpus Latvijas teritorijas, tiesu izpildītājs var uzlikt ķīlu attiecīgajam īpašumam?

A
atbild:
03. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Latvijas zvērināti tiesu izpildītāji nolēmumus izpilda tikai Latvijas Republikas teritorijā. Proti, piedziņu iespējams veikt tad, ja parādnieka dzīvesvieta, darbavieta, nekustamais īpašums vai manta, vai naudas līdzekļi kredītiestādēs atrodas Latvijā.

Ja kreditora rīcībā būs informācija par parādniekam piederošu ārvalstī reģistrētu nekustamo īpašumu, tam pastāv iespēja vērsties ārvalstī un uzsākt parāda piedziņu sadarbībā ar konkrētās valsts tiesu izpildītāju. Cita starpā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija sniedz konsultācijas par uzturlīdzekļu piedziņu gan Eiropas Savienībā, gan ārpus Eiropas Savienības, kā arī palīdz sagatavot pārrobežu dokumentus.