Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Kas jādara, lai izmainītu īpašuma platību

J
jautā:
22. maijā, 2024
Anastasija

Manai zemei palielinājās platība, mērnieks jau ir bijis uz apsekošanas darbiem, sastādīja jaunu robežplānu, savāca parakstus, un drīz visi dokumenti tiks iesniegti VZD. Plānoju īpašumu pārdot. Kas man jādara, lai manā zemesgrāmatā tiktu izmainīta īpašuma platība? Vai tas nenotiek automātiski?

A
atbild:
27. maijā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Annija Švemberga-Streikiša, zvērināta advokāte

Reģistrācija zemesgrāmatā šādā situācijā atkarīga no tiesiskā pamata zemes platības palielināšanai. Ja platība palielinājusies pēc noslēgta darījuma (piemēram, īpašumam pievienota daļa no blakus esoša zemesgabala, pamatojoties uz tiesisku darījumu), tad noteikti nepieciešams sagatavot, parakstīt un iesniegt zemesgrāmatā nostiprinājuma lūgumu. Ja platība palielinājusies agrāku neprecīzu zemes uzmērījumu dēļ, tad šie dati par platības precizējumu no Valsts zemes dienesta nonāks zemesgrāmatu nodaļas rīcībā un nevajadzēs papildu nostiprinājuma lūgumu.