Lasīšanai: 1 minūte

Vai apgādnieka zaudējuma pensiju maksās, ja bērns vasarā strādās

J
jautā:
21. maijā, 2024
Liene

Vai mirušā apgādnieka pensiju turpina izmaksāt arī tad, ja bērns strādā algotu darbu? Piemēram, darbu vasarā, ko organizē NVA.

A
atbild:
29. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Apgādnieka zaudējuma pensiju var saņemt vienlaikus ar darbā gūtajiem ienākumiem. Pensiju līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai maksā bez papildu nosacījumiem.

Personām, kuras vecākas par 18 gadiem, ir tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju, ja tās mācās vidējās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs vai studē augstskolā pilna laika klātienē un nav vecākas par 24 gadiem. Strādājoša persona nezaudē tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju.