Par auksto ieroču apriti

J
jautā:
18. maijā, 2024
Jēkabs

Labdien! Man ir jautājums par naža nēsāšanu un tā transportēšanu. Tā kā es bieži braucu makšķerēt, man kabatā vienmēr ir nazis. Vai tas ir legāli? Tā paša iemesla dēļ man mašīnas bagāžniekā ir mačete. Vai man ir tiesības mačeti turēt bagāžniekā?

A
atbild:
29. maijā, 2024

Atbilstoši Ieroču aprites likuma 13. panta pirmās daļas 4. punktam fiziskajām personām ir aizliegts nēsāt tādus aukstos ieročus, kuri īpaši paredzēti miesas bojājumu nodarīšanai, izņemot medniekiem, zvejniekiem un makšķerniekiem paredzētus aukstos ieročus  medībās, zvejā un makšķerēšanā , sportistiem attiecīgajam sporta veidam paredzētos aukstos ieročus sacensībās vai treniņos  un aukstos ieročus, kurus izmanto kultūras pasākumu dalībnieki izrādēs, parādēs un citos oficiālos kultūras pasākumos.

Tā kā mačete nav rīks makšķerēšanas procesā, šāda aukstā ieroča transportēšana personīgajā automašīnā, pamatojoties uz dalību makšķerēšanā, pirmšķietami nebūs atbilstoša Ieroču aprites likumā noteiktajam.