TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi no ienākumiem ārvalstī

J
jautā:
10. maijā, 2024
Kārlis

Labdien! Esmu rezidents Apvienotajos Arābu Emirātos (nevis nodokļu, bet vienkārši rezidents), kurš dzīvo Latvijā, bet strādā uzņēmumā Dubai. Alga ir 15 000 $ mēnesī. Vai man ir jāmaksā nodokļi Latvijā, ja saņemu naudu kontā Emirātos? Ja ir, tad ar kādu nodokli tiek aplikta mana alga? Paldies!

A
atbild:
16. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas nodokļu rezidents, kurš kalendārajā gadā guvis ienākumus ārvalstī, nodokli no konkrētā ienākuma maksā Latvijā.

Ar nodokli neapliek Latvijas rezidenta algota darba ienākumus:

  • kas gūti citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai valstī, ar kuru Latvijai ir noslēgta un stājusies spēkā konvencija par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu;
  • kas attiecīgajā ārvalstī ir pakļauti aplikšanai ar iedzīvotāju ienākuma nodokli vai tam analoģisku nodokli.

Minēto nodokļa atbrīvojumu piemēro algota darba ienākumiem, bet nepiemēro ienākumiem, ko fiziskā persona gūst:

  • strādājot uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa;
  • kā personāls, kuru personāla iznomātājs iznomā personāla nomniekam – Latvijas rezidentam vai nerezidenta pastāvīgajai pārstāvniecībai Latvijā;
  • ārpus darba tiesiskajām attiecībām, piemēram, pensijai, autoratlīdzībai, ienākumam no dividendēm u. c.

Latvijai ir spēkā konvencija ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Obligātās iemaksas Latvijā veic darba ņēmējs.