TĒMA: Mājoklis

Apsaimniekošanas rēķini īrniekam

J
jautā:
03. maijā, 2024
Santa

Labdien! Jautājums par dzīvojamās platības rēķiniem: uzkrājums mājas remontdarbiem; telpu, pagalmu uzkopšana; dūmvadu tīrīšana. Līgumā par uzkrājumu mājas remontam un telpu, pagalmu tīrīšanu nav norādīta maksājamā summa. Līgumā nav arī punkta par dūmvadu tīrīšanu, bet tie visi ir iekļauti rēķinā. Vai ir tiesiski to prasīt apmaksāt? Tad jau izīrētājs var izdomāt jebkādus skaitļus! Paldies!

A
atbild:
08. maijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pants noteic, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums, bet apakšīrniekam – rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas apakšīres līgums.

Likuma 8. pantā noteikts, kādi noteikumi iekļaujami dzīvojamās telpas īres līgumā, tai skaitā ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītie pakalpojumi, kurus saņem īrnieks, šo pakalpojumu maksas apmērs, apmaksas kārtība un termiņi.

Dzīvojamās telpas īres līgumā var ietvert arī citus noteikumus, par kuriem izīrētājs un īrnieks vienojušies, tostarp noteikumus par:

  • dzīvojamās telpas (iekārtu, palīgēku, arī mājai, kurā atrodas dzīvojamā telpa, piesaistītās zemes) lietošanu;
  • dzīvojamās telpas apakšīri;
  • personu iemitināšanu īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā;
  • uzlabojumu, tai skaitā remontdarbu, veikšanu dzīvojamā telpā.

Attiecībā uz atsūtītajiem apsaimniekošanas rēķiniem – par tiem ir jābūt vienošanās dzīvojamo telpu īres līgumā.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie zvērināta advokāta vai kvalificēta jurista.