TĒMA: Veselība

Autovadītāji veselības pārbaudi var veikt arī pie ģimenes ārsta

J
jautā:
20. aprīlī, 2024
Alise

Labdien! CSDD informē, ka drīz beigsies termiņš veselības izziņai. Vai to var nokārtot pie ģimenes ārsta vai jābrauc uz komisiju? Ja var pie ģimenes ārsta, tad kas ievada jaunās veselības izziņas datus CSDD ģimenes ārsts vai pašam jādodas uz tuvāko CSDD? Paldies!

A
atbild:
21. maijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā ir norādīts, ka veselības pārbaudi pēc personas izvēles veic:

  • ģimenes ārsts, kura pacientu sarakstā persona ir reģistrēta un kura veselības aprūpē konkrētā persona ir vismaz sešus mēnešus;
  • ārstniecības iestādē izveidota ārstu komisija, kuru vada ģimenes ārsts vai internists un kuras sastāvā ir neirologs, oftalmologs, otorinolaringologs, ķirurgs vai traumatologs ortopēds, psihiatrs un narkologs.

Pēc veselības pārbaudes ārsts vai ārstu komisijas vadītājs divu darbdienu laikā atzinumu par personas veselības pārbaudē konstatētajiem faktiem ievada Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Tas nozīmē, ka personai nav nepieciešama medicīniskā izziņa papīra formātā un nav jādodas uz CSDD, lai veselības pārbaudes atzinumam tiktu pagarināts termiņš.