Lasīšanai: 1 minūte

Elektromobilim ir jāievēro zīme “Iebraukt aizliegts”

J
jautā:
22. jūnijā, 2018
Markuss

Vai elektromobilis “Tesla” var braukt zem ceļazīmes “ķieģelis”?

A
atbild:
26. jūnijā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Ceļu satiksmes noteikumu 92. punkts noteic, ka elektromobiļiem, kuriem uzstādītas speciālas nozīmes transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes, ir atļauts braukt pa joslu, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem un ir attiecīgi apzīmēta ar 505., 507., 509. vai 510. ceļa zīmi (“josla pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem” vai “ceļš ar joslu pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem”, vai šīs zīmes darbības beigas).

Citi CSN noteiktie izņēmumi sabiedriskajam transportam uz elektromobiļiem neattiecas, un tiem ir jāievēro visas ceļa zīmes, tai skaitā 301. ceļa zīme “Iebraukt aizliegts” (tautā saukta “ķieģelis”).