E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32223
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Piedziņu var vērst uz nodokļu pārmaksu

J
jautā:
02. aprīlī, 2024
Aina

Labdien! Vai tiesu izpildītājs drīkst veikt ieturējumu no kontā ienākošās summas, kas ir nodokļu pārmaksa un izdevumi par medicīniskajiem izdevumiem?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz pārmaksātajiem nodokļiem pilnā apmērā. Tie atbilstoši tiesību aktiem ir naudas līdzekļi, kas parādniekam pienākas no trešajām personām.

Civilprocesa likuma 599. pants nosaka:

  • ja piedziņu vērš uz naudas līdzekļiem, kas pienākas no citām personām, tajā skaitā no cita tiesu izpildītāja, tiesu izpildītājs nosūta šīm personām pieprasījumu paziņot, vai tām ir pienākums samaksāt kādas summas parādniekam, uz kāda pamata un kādā termiņā;
  • vienlaikus ar pieprasījumu tiesu izpildītājs paziņo, ka šie naudas līdzekļi tiek apķīlāti piedziņas summas un sprieduma izpildes izdevumu apmērā un ka līdz pilnīgai piedzenamās summas un sprieduma izpildes izdevumu dzēšanai šīm personām naudas līdzekļi jāieskaita tiesu izpildītāja depozīta kontā.

Konkrētajā gadījumā pārmaksātie nodokļi ir “naudas līdzekļi no citām personām” un banka ir tiesīga šo summu no jūsu konta ieturēt.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 111 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas