Labdien! Kādi ir ceļa zīmes Nr. 301 “Iebraukt aizliegts” uzstādīšanas noteikumi (kurā brauktuves pusē, kādā attālumā no krustojuma vai darbības zonas sākuma) pilsētā?
Ceļu satiksmes likuma 38. pants (“Ceļu satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi”) noteic, ka satiksmi uz ceļiem organizē ar ceļa zīmēm, ceļa apzīmējumiem, luksoforiem, transporta un gājēju plūsmas nožogojumiem un citiem tehniskajiem līdzekļiem, kas atbilst Latvijā obligāto standartu un citu normatīvu prasībām. Satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanu, uzstādīšanu un noņemšanu veic ceļa pārvaldītājs atbilstoši saskaņotajai projekta dokumentācijai vai gadījumos, kad nav plānoti būvdarbi un nav nepieciešams būvprojekts. Ceļa zīmju uzstādīšana iekšpagalmos ir saskaņojama attiecīgajā pašvaldībā (Ceļu satiksmes likuma 38. panta 2. daļa). Ceļa vai teritorijas pārvaldītājs ir atbildīgs par satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu savlaicīgu un noteiktajām prasībām atbilstošu uzstādīšanu un noņemšanu un pastāvīgu atrašanos lietošanas kārtībā, kā arī nodrošina, lai tie būtu salasāmi un pamanāmi gan transportlīdzekļu vadītājiem, gan transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar automatizētām transportlīdzekļa vadītāja palīgsistēmām.
Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 247. punkts noteic, ka ceļa zīmēm (turpmāk – zīmes) (4. pielikums) jāatbilst standartam LVS 77–1:2016 “Ceļa zīmes. 1. daļa: Ceļa zīmes”, LVS 77-2:2016 “Ceļa zīmes. 2. daļa: Uzstādīšanas noteikumi” un LVS 77-3:2016 “Ceļa zīmes. 3. daļa: Tehniskās prasības”.
Iepazīties ar standartiem var Latvijas Nacionālajā standartizācijas institūcijā “Latvijas standarts”, kas atrodas Krišjāņa Valdemāra ielā 157, Rīgā. Mājaslapas adrese: www.lvs.lv.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!