TĒMA: Tieslietas

Prasība par neslavas celšanu

J
jautā:
18. februārī, 2024
Īva

Labdien! Strādāju sociālās aprūpes centrā. Šodien man direktore darīja zināmu, ka darba kolēģi viņai ziņojuši par manām “attiecībām” ar klientu, kas nav taisnība. Uzskatu, ka tā ir nopietna apsūdzība, un vēlos celt prasību par neslavas celšanu tiesā. Kā man rīkoties?

A
atbild:
19. februārī, 2024

Civilprocesa likuma 1. panta pirmā daļa noteic, ka ikvienai personai ir tiesības uz savu aizskarto vai apstrīdēto civilo tiesību vai ar likumu aizsargāto interešu aizsardzību tiesā. Prasību ceļ, iesniedzot tiesā rakstveida prasības pieteikumu. Civilprocesa likuma 128. panta otrajā daļā ir aprakstīts, kas norādāms prasības pieteikumā. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 28. panta trešo daļu prasību, kas izriet no personiskiem aizskārumiem, prasītājs var celt pēc savas deklarētās dzīvesvietas vai aizskāruma nodarīšanas vietas.

Vairāk par goda aizskaršanu un neslavas celšanu varat izlasīt LV portālā publicētajā skaidrojumā “Goda aizskaršana un neslavas celšana” un e-konsultācijā “Par neslavas celšanu ir iespējams piemērot sodu”.