Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Var pensionēties piecus gadus ātrāk, ja aprūpēts bērns ar invaliditāti

J
jautā:
12. februārī, 2024
Ligita

Labdien! Man ir nu jau pieaudzis dēls, kuram noteikta invaliditāte no bērnības. Kādā vecumā man ir tiesības doties pensijā?

A
atbild:
16. februārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna vecākam, kurš vismaz astoņus gadus aprūpējis bērnu ar invaliditāti laika periodā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu, ir tiesības pensionēties piecus gadus ātrāk, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem.

Vispārējais pensionēšanās vecums ik gadu par trim mēnešiem palielinās, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi. Vienlaikus pakāpeniski paaugstinās arī ātrākas pensionēšanās vecums.

Šogad pilnais pensijas vecums ir 64 gadi un deviņi mēneši. Tiesības uz pensionēšanos piecus gadus ātrāk ir 59 gadu un deviņu mēnešu vecumā, savukārt no nākamā gada – 60 gadu vecumā.