TĒMA: Finanses

LB Kredītu reģistrā ir banku un citu kreditētāju ziņas par klientu saistībām

J
jautā:
05. februārī, 2024
Zaiga

Vai Latvijas Bankas izziņā par esošajām parādsaistībām tiek iekļautas arī parādsaistības pret tiesu izpildītājiem?

A
atbild:
12. februārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kredītu reģistrs ir Latvijas Bankas izveidota un uzturēta valsts informācijas sistēma, kurā tiek vāktas ziņas par fizisko un juridisko personu kredītsaistībām, saņemtajiem un sniegtajiem galvojumiem un to pieļautajiem maksājumu kavējumiem. Kredītu reģistrā ziņas iekļauj kredītiestādes, kredītiestāžu meitas sabiedrības (līzinga sabiedrības), citas komercsabiedrības, kurām ir ciešas attiecības ar kredītiestādēm, krājaizdevu sabiedrības, apdrošinātāji, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” un Valsts kase.

No Kredītu reģistra varat iegūt ziņas par saviem kredītiem un tamlīdzīgām saistībām. Lai tās saņemtu elektroniski, jāautentificējas ar internetbanku vai drošu elektronisko parakstu.

Informāciju, pie kura zvērināta tiesu izpildītāja atrodas izpildu lieta, un ziņas par to parādnieks bez maksas var saņemt, reģistrējoties Elektronisko izsoļu vietnē, sadaļā “Citi pakalpojumi”, “Manas izpildu lietas”. Papildu informācija pieejama Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājaslapā, sadaļā “Biežāk uzdotie jautājumi”.