Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai nerezidentam jāmaksā nodoklis Latvijā no azartspēļu laimesta ārvalstī

J
jautā:
02. februārī, 2024
Sabīne

Labdien! Es strādāju un dzīvoju Lielbritānijā, neesmu Latvijas rezidents. Vai man ir jāmaksā nodoklis, ja azartspēlēs ārzemēs laimēju naudu un to pārskaitīju uz Latvijas bankas kontu? Vai tas skaitās kā Latvijā gūts ienākums, ja fiziski neatrodos Latvijā, neesmu Latvijas rezidents un kompānija, kurā laimēju naudu, nav reģistrēta Latvijā?

A
atbild:
09. februārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja neesat Latvijas nodokļu rezidents un ja ienākumi netiek gūti Latvijā, nodoklis nav jāmaksā.

Fiziskās personas, kas ir ārvalstu nodokļu maksātāji un Latvijas nerezidenti, nodokli Latvijā maksā tikai no Latvijā gūtajiem ienākumiem.