TĒMA: Mājoklis

Vai var atteikties no mājas atjaunošanas maksājumiem

J
jautā:
02. februārī, 2024
Juris

Vai es varu atteikties maksāt nodevas par mājas atjaunošanu, ja valde tās tērē bez manas piekrišanas?

A
atbild:
06. februārī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Ja daudzdzīvokļu ēkas īpašnieki atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajai kārtībai ir nobalsojuši par mājas atjaunošanas darbiem un ja par to ir nobalsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, tad konkrētais lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.

Ja biedrības valde, kas, pieņemu, pārvalda māju, tērē mājas atjaunošanai paredzētos līdzekļus bez dzīvokļu īpašnieku piekrišanas, jūs varat ierosināt attiecīgo jautājumu izskatīt dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.

Ar visiem dokumentiem varat iepazīties mājas lietā, kas atrodas Būvniecības informācijas sistēmā. Tā pieejama šeit.

Mājas lieta elektroniskā veidā ir brīvi pieejama ikvienam dzīvokļa īpašniekam. Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 8. pants noteic, kādiem dokumentiem jābūt mājas lietā, tai skaitā faktisko ieņēmumu un izdevumu pārskatiem.