Lasīšanai: 1 minūte

Kā ierakstīt īpašumu zemesgrāmatā

J
jautā:
19. janvārī, 2024
Andrejs

Labdien! Es pērku garāžu, kura nav reģistrēta zemesgrāmatā. Ko man darīt soli pa solim, lai iegūtu zemesgrāmatu?

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Pirkuma līgumu pircējs un pārdevējs var sagatavot privātā kārtā, bet to iespējams sagatavot arī kā notariālu aktu. Lai reģistrētu nekustamo īpašumu zemesgrāmatā, jums vispirms jāvēršas pie zvērināta notāra ar lūgumu sagatavot nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatā. Notārs arī paskaidros, kādi tieši dokumenti ir vajadzīgi, lai nostiprinātu īpašumtiesības zemesgrāmatā. Ar dokumentiem, kas ir vajadzīgi, lai zemesgrāmatā ierakstītu ēku kā pastāvīgu īpašumu, kā arī izmaksām var iepazīties šeit.