Vai uzturlīdzekļus maksā par esošo vai iepriekšējo mēnesi

J
jautā:
17. janvārī, 2024
Sandra

Ja tēvs pats maksā uzturlīdzekļus, vai viņš tos maksā par esošo vai iepriekšējo mēnesi? Piemēram, janvārī, kad mainījās uzturlīdzekļu apmērs, vai par decembri jāmaksā 186 vai 210 eiro?

A
atbild:
16. februārī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Normatīvajos aktos nav precīzi noteikts, vai vecākam uzturlīdzekļu maksājumi jāveic par iepriekšējo vai kārtējo mēnesi. Tāpat nav noteikts, vai uzturlīdzekļu apmēru aprēķina par kalendāra mēnesi (no mēneša pirmās līdz pēdējai dienai) vai par atskaites punktu ņem jebkuru mēneša datumu (piemēram, no 13. decembra līdz 12. janvārim). Vecākiem savstarpēji jāvienojas par abām pusēm ērtāko uzturlīdzekļu izmaksas kārtību.

Strīdus par uzturlīdzekļiem izšķir tiesa, kas precīzi noteiks, no kura datuma tiek uzsākta uzturlīdzekļu piedziņa, kā arī to apmēru. Tiesai vajadzības gadījumā var lūgt noteikt precīzu mēneša datumu, līdz kuram veicami uzturlīdzekļu maksājumi.

Plašāk par uzturlīdzekļu apmēru un apmaksu 2024. gadā varat lasīt LV portāla publikācijā.