Prēmijas izmaksas nosacījumi

J
jautā:
14. janvārī, 2024
Ilona

Labdien! No 19.07.2023. esmu darbnespējā saistībā ar grūtniecības atvaļinājumu. No 20.09.2023. jau esmu BKA. Esmu bijusi darba attiecībās valsts pārvaldē. Vai darba devējam bija pienākums man izmaksāt prēmiju pēc ikgadējās novērtēšanas par periodu, ko paspēju nostrādāt līdz aiziešanai grūtniecības atvaļinājumā? Ar kādu iesniegumu jāvēršas pie darba devēja?

A
atbild:
08. februārī, 2024
Valsts kanceleja
Eva Bērze, Komunikācijas departamenta konsultante

Pamats prēmijas izmaksai ir ikgadējais darbības un tās rezultātu novērtējums. Ja pirms darbnespējas un bērna kopšanas atvaļinājuma ir veikts jūsu darbības un tās rezultātu novērtējums, kas dod pamatu saņemt prēmiju, tad darba devējam ir pamats to izmaksāt. Ja šāda novērtēšana nav veikta, tad prēmijas izmaksai nav pamata. Tāpat ir nepieciešams izvērtēt iestādē noteikto kārtību saistībā ar ikgadējo novērtēšanu, tādēļ jums būtu jākonsultējas ar konkrētās iestādes personāla speciālistu.