Lasīšanai: 1 minūte

Vienošanās notiek tad, ja ir abu pušu piekrišana

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Daiga

Aprīlī beidzas BKA, un gribu iet prom no darba, lai iestātos bezdarbniekos. Darba devējs nevēlas rakstīt atlūgumu ar abpusēju piekrišanu. Vai tā drīkst?

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecības var izbeigt trīs veidos: darbinieka uzteikums (Darba likuma 100. pants), darba devēja uzteikums (Darba likuma 101. pants) un pušu vienošanās (Darba likuma 114. pants).

Ja vēlaties darba attiecības izbeigt uz vienošanās pamata, tad jums būtu ieteicams to darīt rakstveidā.

Vienlaikus, kā norāda Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte Laura Akmentiņa, Darba likuma 114. pants, kas nosaka darba tiesisko attiecību izbeigšanu, darba devējam un darba ņēmējam vienojoties, paredz, ka iniciēt vienošanās noslēgšanu var gan darbinieks, gan darba devējs. Ja otra puse piekrīt izteiktajam piedāvājumam, tad vienošanās ir slēdzama rakstveidā. Ja otra puse nepiekrīt vienoties, tad darba tiesisko attiecību pārtraukšana, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu, nevar notikt.