Vai ar B kategorijas vadīšanas tiesībām atļauts vadīt C kategorijas transportlīdzekļus

J
jautā:
06. maijā, 2024
Juris

Vēlos noskaidrot jautājumu par kravas auto vadīšanu bez C kategorijas tiesībām. Ja mani apturēs policija un man nebūs atbilstošas kategorijas vadīšanas tiesību (ir B kategorijas), vai sods būs par braukšanu bez tiesībām vai braukšanu bez atbilstošas kategorijas?

A
atbild:
08. maijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Šādā situācijā tiks piemērots sods par braukšanu bez atbilstošas kategorijas vadīšanas tiesībām.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 51. panta piektajai daļai par šādu rīcību piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no astoņām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām (40–280 eiro). Transportlīdzekļa vadītājam ar B kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām papildus atļauts vadīt vienīgi B1 kategorijas transportlīdzekli, A kategorijas triciklu (ja transportlīdzekļa vadītājs sasniedzis 21 gada vecumu) un Latvijā – A1 kategorijas transportlīdzekli (minētā likuma 23. panta otrās daļas 2. punkts).