TĒMA: Drošība

Izdienas pabalsts amatpersonai, kura atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Agnija

Labdien! Ja persona atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, vai Iekšlietu ministrijas piešķirto piecgades pabalstu tā saņem, atrodoties šajā atvaļinājumā, vai tad, kad atgriežas darbā?

A
atbild:
12. janvārī, 2024
Iekšlietu ministrija
Māris Zariņš, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums noteic, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi pēc katriem pieciem nepārtrauktas izdienas gadiem Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē saņem vienreizēju pabalstu triju mēnešalgu apmērā atbilstoši pēdējam amatam. Tādējādi amatpersona saņems izdienas pabalstu arī tad, ja atradīsies bērna kopšanas atvaļinājumā.

Galvenais nosacījums ir pieci gadi nepārtrauktas izdienas. Arī bērna kopšanas atvaļinājums ir ieskaitāms izdienā.

Izdienā amatpersonai neieskaita laiku, kad tā saskaņā ar Atlīdzības likuma, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 14. panta pirmo, otro vai trešo daļu bijusi atstādināta no amata pienākumu izpildes un Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā atzīta par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.