E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31110
Lasīšanai: 2 minūtes

Atlaišanas pabalsts vienošanās līguma gadījumā

J
jautā:
03. decembrī, 2023
Tamāra

Labdien!
02.10.2023. darba devējs mani atlaida no darba saskaņā ar Darba likuma 114. pantu. Ir pagājuši divi mēneši, bet atlaišanas pabalsts vēl nav izmaksāts. Lūdzu, paskaidrojiet, kā man rīkoties šajā situācijā!

A
atbild:
06. decembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jautājumā jūs norādāt, ka darba attiecības ir izbeigtas, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu. Jānorāda, ka tas nozīmē, ka starp jums un darba devēju tika noslēgts vienošanās līgums. Darba likums nenosaka darba devējam obligātu pienākumu šādā gadījumā izmaksāt atlaišanas pabalstu. Par to, vai konkrētais vienošanās līgums paredz atlaišanas pabalsta izmaksu, jūs varat pārliecināties, vēlreiz pārlasot līguma saturu.

Atlaišanas pabalsta izmaksas obligātums ir noteikts Darba likuma 112. pantā.

Ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts lielāks atlaišanas pabalsts, uzteicot darba līgumu šā likuma 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktā noteiktajos gadījumos, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu šādā apmērā:

  • viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts mazāk nekā piecus gadus;
  • divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts piecus līdz 10 gadus;
  • triju mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts 10 līdz 20 gadus;
  • četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts vairāk nekā 20 gadus.

Ja darbinieks atbilstoši šā likuma 100. panta piektās daļas noteikumiem uzteic darba līgumu un darba devējs piekrīt, ka darbinieka norādītais iemesls ir svarīgs, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu šā panta pirmajā daļā noteiktajā apmērā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 277 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas