Lasīšanai: 1 minūte

Ja parāds ir samaksāts, tad par to jāinformē tiesu izpildītājs

J
jautā:
17. novembrī, 2023
Ieva

Labdien! Vai zvērināts tiesu izpildītājs var pieprasīt ieturējumu, ja UGF jau pagājušogad ir nosūtījis viņam atteikumu? Viens tiesu izpildītājs, kuram jau ir samaksāts, ir nodevis neesošu lietu citam tiesu izpildītājam, kurš pieprasa to pašu.

A
atbild:
07. decembrī, 2023

Jūsu jautājumā sniegtā informācija nav pietiekama, lai sniegtu korektu atbildi. Vispārīgi – zvērināti tiesu izpildītāji izpilda spēkā esošus un izpildei nodotus tiesas un citu institūciju un amatpersonu nolēmumus.

Ja parādnieks pret viņu taisīto nolēmumu ir jau izpildījis, tad viņam par to jāinformē zvērināts tiesu izpildītājs, iesniedzot parāda samaksu apliecinošus dokumentus.