Lasīšanai: 1 minūte

Tehniskās apskates veikšana

J
jautā:
02. novembrī, 2023
Aleksandrs

Labdien! Pēc transportlīdzekļa pirmās reģistrācijas Latvijā tehnisko apskati var iziet piecu dienu laikā. Vai minētajās piecās dienās transportlīdzekli var izmantot ceļu satiksmē, nesaņemot sodu par piedalīšanos ceļu satiksmē bez derīgas tehniskās apskates?

A
atbild:
10. novembrī, 2023

Atbilstoši CSDD mājaslapā pieejamajai informācijai, kas balstīta uz Ceļu satiksmes likuma 16. panta 5.5 punktu, ārvalstīs iepriekš reģistrētiem transportlīdzekļiem pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā piecas dienas pēc tam, kad attiecīgais transportlīdzeklis reģistrēts Latvijā. Turpmākās valsts tehniskās apskates minētajiem transportlīdzekļiem veic katru gadu, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē.

Attiecīgi ar minēto transportlīdzekli drīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja ir spēkā esoša sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polise.