Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai palielinās ienākuma nodokļa papildu atvieglojumu

J
jautā:
20. oktobrī, 2023
Jānis

Labdien! Neatrodu informāciju. Vai 2024. gadā ir plānotas izmaiņas papildu neapliekamajam minimumam invalīdiem? Piemēram, 2. grupas invalīdiem 154 eiro nav mainīti vairāk kā 10 gadus.

A
atbild:
24. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašreiz sagatavotajos nodokļu likumu grozījumos nav paredzētas izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumiem, ko piemēro cilvēku ar invaliditāti pensijai un algai.

Cilvēkiem ar invaliditāti ir arī citi atbalsta pasākumi, tai skaitā atvieglojumi maksājumiem (veselības aprūpē, sabiedriskā transporta izmantošanā u. c.).

Atbalsta klāsts regulāri tiek pārskatīts un papildināts.

Piemēram, 2024. gadā invaliditātes pensijām, kas piešķirtas no 2012. gada, pakāpeniski tiks atjaunotas piemaksas par darba stāžu līdz 1996. gadam. Plānots palielināt piemaksas ģimenes valsts pabalstam par bērnu ar invaliditāti. Paredzēts arī atlīdzības pieaugums par 6% cilvēkiem, kuri sniedz asistenta un pavadoņa pakalpojumu personām ar invaliditāti.