TĒMA: Tieslietas

Transportlīdzekļa vadīšana tiesību izmantošanas aizlieguma laikā

J
jautā:
07. oktobrī, 2023
Linda

Labdien! Man tika piemērots tiesību aizliegums uz sešiem mēnešiem, jo pārkāpu ātruma ierobežojumu. Likuma 51. pantā noteikts: par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, izņemot gadījumu, kad minētais aizliegums piemērots saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 18. pantu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam astoņu naudas soda vienību apmērā. Pēc šī es saprotu: ja vadīšu transportlīdzekli, tad man tiks piemērots naudas sods 40 eiro, bet tālāk tiek minēts šā panta 6. daļas 2. apakšpunkts, proti, ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 18. pantu, pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām. Pēc analoģijas uz mani attiecas 51. pantā minētās daļas, taču soda vienību apmēri atšķiras. Vēlos saprast, kura no abām šīm daļām attiecas uz mani. Un vai naudas sods ir vienīgais sods, proti, vai netiks pagarināts lieguma termiņš?

A
atbild:
09. oktobrī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Ņemot vērā, ka konkrētais tiesību izmantošanas aizliegums nav piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros (par maksimālā uzskaites punktu skaita sasniegšanu) vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, sods par transportlīdzekļa vadīšanu jūsu gadījumā ir astoņas naudas soda vienības jeb 40 eiro (Ceļu satiksmes likuma 51. panta ceturtā daļa). Cits soda veids par šādu pārkāpumu likumā nav paredzēts.