Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad varēs priekšlaicīgi pensionēties

J
jautā:
02. oktobrī, 2023
ANNA

Labdien! Vai es varēšu priekšlaicīgi doties pensijā, ja esmu dzimusi 03.09.1961.? Man ir piešķirta invaliditāte uz mūžu, un darba stāžs ir 42 gadi.

A
atbild:
04. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības priekšlaicīgi pensionēties 1961. gada septembrī dzimušajiem būs 2024. gadā, kad būs sasniegts 62 gadu un deviņu mēnešu vecums, tas ir, nākamā gada jūnijā.

No 2014. gada 1. janvāra vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums katru gadu tiek paaugstināts par trim mēnešiem, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi.

Likums “Par valsts pensijām” noteic, ka personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, divus gadus pirms vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas ir tiesības vecuma pensiju pieprasīt priekšlaicīgi.