TĒMA: Mājoklis

Īres līgums un maksājumi

J
jautā:
08. septembrī, 2023
Santa

Vai izīrētājam ir tiesības pieprasīt apmaksāt komunālos pakalpojumus par mēnesi, kad dzīvoklī vēl nedzīvoju? Ievācos 08.08., septembrī man atsūta rēķinus par jūliju un pieprasa tos maksāt, norādot, ka tas tika minēts dzīvokļa apskatē (neko tādu neatceros), arī līgumā šāds nosacījums nav minēts. Turklāt tiek prasīts, lai nauda par komunālajiem pakalpojumiem un īri tiktu maksāta skaidrā. Kur vērsties, ja ar izīrētāju nevar vienoties un ja viņš pieprasa maksāt?

A
atbild:
11. septembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pants noteic, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums. Dzīvojamās telpas īres līgumu rakstveidā slēdz izīrētājs un īrnieks.

Dzīvojamās telpas īres līgumā iekļaujami šādi noteikumi:

  • lietošanā nododamās dzīvojamās telpas adrese, platība un raksturojums;
  • dzīvojamās telpas īres līguma termiņš;
  • dzīvojamās telpas īres maksas apmērs, tās maksāšanas kārtība un termiņi, īres maksas grozīšanas nosacījumi un kārtība;
  • ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītie pakalpojumi, kurus saņem īrnieks, šo pakalpojumu maksas apmērs, apmaksas kārtība un termiņi;
  • ziņas par kopā ar īrnieku dzīvojamā telpā iemitinātajām personām.

Tātad atbilde uz jūsu jautājumu meklējama īres līgumā, kurā norādīts gan periods, no kura ir jāsāk maksāt īri un komunālos maksājumus, gan norēķinu kārtība. Likumdošana neaizliedz norēķināties skaidrā naudā.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.