Lasīšanai: 1 minūte

Skolotāja logopēda darba slodze

J
jautā:
04. septembrī, 2023
Zane

Kāda ir logopēda slodze, uzsākot 2023. mācību gadu? 30 vai 36 stundas? Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 5. jūlija noteikumos Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” paredz, ka 36 stundas, bet Pedagogu darba samaksas noteikumi noteic, ka viena logopēda darba slodze ir 30 stundas. Kā tad īsti ir?

A
atbild:
07. septembrī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 3. pielikuma “Pedagogu darba slodze un zemākā mēneša darba algas likme” 7. punktā noteikts, ka no š. g. 1. septembra skolotājam logopēdam noteiktā darba slodze ir 30 stundas nedēļā, no tā mācību stundu/nodarbību vadīšanai paredzēti ne vairāk kā 70% no astronomiskajām stundām. Taču izglītības iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties arī par citu darba slodzes sadalījumu. Kopējā noteiktā darba slodze gadā ir 1320 stundas, bet zemākā mēneša darba algas likme – 1020 eiro.