Transportlīdzekļu novietošana

J
jautā:
16. augustā, 2023
Kristīne

Labdien! Starp kopīpašniekiem ir izcēlies strīds par motociklu un motorolleru novietošanu daudzdzīvokļu ēkas atvērtā tipa kāpņu telpā. Māja ir H burta formā, tai ir trīs stāvi, jumts pāri visai ēkai, bet nav slēdzamas kāpņu telpas. Vai drīkst neaizslēdzamā kāpņu telpā likt motociklus un motorollerus? CSN paredz, ka transportlīdzekļi dzīvojamo māju zonā jānovieto tiem paredzētajās vietās.

A
atbild:
18. augustā, 2023

Kā tas norādīts jautājumā, domstarpības nav par transportlīdzekļu novietošanu dzīvojamās zonas teritorijā, bet par to novietošanu kopīpašumā (atvērta tipa kāpņu telpā, kas ir piederīga mājai).

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 2. punkts noteic, ka vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par kopīpašumā esošās daļas lietošanas kārtības noteikšanu dzīvokļu īpašnieku starpā.

Tādējādi, ja dzīvokļu īpašnieku kopība (kopsapulcē) ir pieņēmusi lēmumu par šādas kārtības noteikšanu (transportlīdzekļu novietošanu kopīpašumā), tad šāda rīcība ir tiesiska.

Tam, vai kāpņu telpa ir atvērta vai slēgta tipa, nav nozīmes.